Wdzydze Kiszewskie jest to poniemiecka wieś, położona w województwie pomorskim, na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, w powiecie kościerskim.
Wdzydze Kiszewskie posiadają nie tylko ogromne walory turystyczne w postaci zbiorników wodnych, wielkiej różnorodności flory i fauny, ale również na łonie wszechobecnej przyrody parku można zgłębiać wiedzę o pięknej i niepowtarzalnej historii kaszubskiej, która znana jest z odmiennej kultury, tradycji i architektury.
Poznając unikalny dialekt kaszubski, turyści zwiedzać mogą budynki gospodarcze dawnych kaszubskich gospodarstw, które w pełni zachowały charakter życia Kaszubów. Na uwagę zasługuję przede wszystkim kościół z XVII w. , czy też najstarsze Muzeum Etnograficzne, założone w 1906r. przez Teodorę i Izydora Gulgowskich. Podziwiać można w nim wiele zagród chłopskich i szlacheckich, chałupy, dworki, kuźnię i tartak. Muzeum wyposażone jest w sprzęty i urządzenia używane przez dawnych mieszkańców wsi.
Wzdłuż tej imponującej miejscowości leży kompleks pięciu jezior , na które składa się jezioro Gołuń, Słupinko, Radolne, Wdzydze i Jelenie. Stanowią one powierzchnię 1570 hektarów, dzięki której sporty wodne są podstawą odpoczynku, regeneracji sił i rozrywki.
Na terenie Wdzydz znajduje się charakterystyczna Wieża Widokowa, która mierzy 36 metrów wysokości. W czasie sezonu letniego podziwiać można na niej wspaniałe krajobrazy jezior kaszubskich oraz panoramę Wdzydz.